Archívne vozidlá

Hyundai Getz

Hľadáte Hyundai Getz? Objavte výhody sofistikovaného automobilu.

Predstavujeme vám nový Hyundai i20

Timeline

 • 2001
  predstavenie Hyundai TB
 • 2002
  Hyundai Getz (prvej generácie)
 • 2005
  Hyundai Getz (druhej generácie)
 • 2017
  Hyundai i20 (tretej generácie) ako alternatíva modelu Getz na našom trhu

O modeli Hyundai Getz

Hyundai Getz bol v roku 2001 predstavený na autosalóne Tokyo Motor Show pod názvom Hyundai TB. Jedno z najkompaktnejších vozidiel od Hyundai sa stalo obľúbeným najmä vďaka elegantnému dizajnu a priestrannému interiéru.

V Európe bol Hyundai Getz mimoriadne úspešný. Dopomohol mu pritom fakt, že bol navrhnutý v Európskom dizajnovom centre v Nemecku. Okrem interiéru oslovil svojím robustným vyhotovením, nízkou spotrebou paliva a príjemným ovládaním.

Veľkým pozitívom bola aj cena vozidla. Hyundai Getz v porovnaní s konkurenciou ponúkal omnoho viac funkcií. Mnohých potešil aj výkonný motor a spoľahlivé bezpečnostné systémy.

Hyundai i20 ako nástupca modelu Getz

Nový Hyundai i20 so športovým nádychom prináša vybrúsený dizajn a najmodernejšie technológie. Model na prvý pohľad zaujme nárazníkom s výraznými tvarmi. Elegantný interiér však prekvapí svojou veľkosťou a pohodlím.

Okrem kvalitného vyhotovenia Hyundai i20 disponuje širokou konektivitou s väčšinou smartfónov a poriadnou nádielkou asistenčných systémov, s ktorými si každú jazdu vychutnáte skutočne naplno.

Systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA) v kombinácii s prednými a zadnými parkovacími senzormi vám pomôžu zvládnuť aj náročnejšie situácie. Nechýba ani zabudovaný navigačný systém s užívateľsky prístupným rozhraním.

Počas jazdy iste oceníte automatické prepínanie diaľkových svetiel (HBA). Systém dokáže rozoznať protiidúce vozidlá a vozidlá idúce vpredu v tom istom jazdnom pruhu. Podľa situácie prepína na tlmené svetlá, aby neoslnilo ostatných vodičov.